Výkon nad 50 kWp nám nedělá žádný problém

Investujte s námi do svého podnikání.

Instalace pro společnosti, soukromé investory a veřejnou správu

Spojte se s námi a staňte se energeticky nezávislými, snižte svojí uhlíkovou stopu a vydělávejte. Zajišťujeme konzultační, inženýrské a projekční a dotační činnosti. Provedeme Vás celým procesem od A do Z. Taktéž jsme schopni nabídnou pouze dílčí práce na projektech. Ať už se jedná o administrativní nebo montážní část.

Dotace až 100 mil.

Díky různým dotačním orgánům může vaše firma získat dotace až do výše 100 mil. Kč.

Více Méně

Návrh řešení na míru

Naši odborníci pečlivě navrhnou a instalují fotovoltaický systém, který maximalizuje produkci energie a minimalizuje náklady.

Více Méně

Záruky

Záruky od výrobců technologií až po naše práce. Jsme s Vámi i po skončení realizace a standardem je i pozáruční servis a podpora. Vše je stanoveno při prvním návrhu optimálního systému.

Více Méně

Energetický poradce​

Nabízíme možnost využít energetického poradce k dosáhnutí maximálních úspor za energie, dále pomůžeme s výkupem přebytků a výběrem dodavatelů. Tímto Vám pomůžeme více ušetřit a snížit návratnost Vaší nové fotovoltaické elektrárny.​

Více Méně

Důležité aspekty výběru realizační společnosti

Při pořízení fotovoltaiky je velmi důležitá kvalita partnera, který Vás celým procesem provede a pomůže Vám zvolit nejvhodnější řešení na míru Vašim potřebám. Tento proces obsahuje výběr technologie (kvalita, spolehlivost, garance), kvalitu podkladů a smluv, komplexní přípravnou část (a její včasné zpracování), následuje realizace a užívání technologie, kde je pro Vás nejdůležitější servisní podpora.

Zvláště v technologiích a způsobu zapojení je v dnešní době velký rozdíl. Proto doporučujeme tyto parametry nepodcenit a pečlivě si vybrat partnera, který je schopen komplexně zajistit celý proces.

S námi je přechod na solární energii snadný a dostupný.

Náhled společností na zelenou energii se mění, změňte ho taky!

Proč investovat jako firma do fotovoltaiky?

Konkurenceschopná a udržitelná firma by měl být jeden z hlavních cílů majitele, jakožto řádného hospodáře. Už v roce 2023 bude muset podnik, který splňuje dané kritéria zveřejňovat vedle účetní uzávěrky i reporting uhlíkové stopy. Vedle výroby, dopravy a dalších činností firmy, jde velice snadno část uhlíkové stopy snížit právě fotovoltaickou elektrárnou.

Povinnost zveřejňování uhlíkové stopy u malých a středně velkých firem nebude dlouho trvat. Nezaspěte dobu a buďte napřed! Snížení Vám pomůže získat nové zakázky a obchodní vazby, které se v obchodním a výrobním řetězci budou měnit i díky těmto novým směrnicím reportingu.

Co vše vyřídíme za Vás?

Výběr ideálních objektů pro inovaci

Studie proveditelnosti

Projektová dokumentace pro výběr zhotovitele

Výběrové řízení

Projektová dokumentace pro stavební povolení

Výběr ideálních komponent

Projektová dokumentace pro zhotovení stavby

Vyřízení dotace

Posudek statika

Požárně bezpečnostní řešení

Připojení k distribuční síti

Realizace FVE

Dostupné dotační fondy

Vybereme pro Vás nejvýhodnější dotační fondy. Budeme se nažit optimalizovat cestu k Vaší energetické soběstačnosti k co nejnižší návratnosti. Zde pro Vás máme nějaké z oblíbených a aktuálně dostupných dotačních fondů.

OPTAK – Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost

Ukončení programu 30.11.2023

Úspory energie – z tohoto programu lze získat dotaci až 200mil. Týká se obnovitelných zdrojů energie do které fotovoltaika spadá.

Čerpat mohou malé, střední i velké podniky

Část podpory: 35-65%
Více Méně

Modernizační fond - RES+

Z tohoto programu lze čerpat dotaci na kompletní výstavbu fotovoltaických elektráren na zem či budovy do 1MWp i nad 1MWp.

Vyhlášení dotačního programu plánováno na 3 kvartál roku 2023

Maximální procento podpory je 50%

Podporované projekty – samostatné fve, sdružené fve
Více Méně

Váš partner pro udržitelný život

Máte otázky? Neváhejte nás kontaktovat!

Pokud jste na webu nenašli to, co jste hledali, neváhejte nás kontaktovat pomocí našeho formuláře nebo na níže uvedeném telefonním čísle.

Kontakt


Baterie

Hlavní funkcí baterie je samozřejmě ukládání el. energie, ale také slouží k vykrývání nerovnoměrností ve výrobě. Pokud dojde k zastínění panelů, např. kvůli mrakům, dojde i k poklesu výroby panelů, jelikož na ně zkrátka nesvítí slunce, ze kterého energii vyrábějí. Ke kompenzaci těchto propadů ve výrobě slouží přes den právě baterie, protože je schopná naakumulovanou energií tyto propady výroby nahradit, abyste nemuseli dokupovat energii z distribuční sítě.

Baterie Vám poskytují možnost využít vyrobenou energii i přes noc, kdy FVE nic nevyrábí. Z tohoto důvodu doporučujeme instalovat baterie s celkovou kapacitou 8-10 kWh. Také mohou sloužit jako rezerva při výpadku elektřiny (více informací v Back-up).

Námi používané baterie jsou technologie LiFePO4 a tato technologie je brána jako jedna z nejbezpečnějších z požárního i obecně bezpečnostního rizika. Průměrná životnost baterií je při limitu nabití/vybití 90% asi 6000 cyklů (1 cyklus = nabití/vybití 90% kapacity baterie) a tato životnost je garantovaná přímo výrobcem.

Fotovoltaické panely

Panely jsou relativně jednoduchou technologií fungující na základě fotoelektrického jevu a slouží k přeměně slunečního světla na stejnosměrný elektrický proud. Energie je dále poslána do střídače ke zpracování. Nejlepší orientací pro instalaci panelů je pak samozřejmě jižní strana, případně co nejjižnější.

K uchycení panelů se používá systém kotvení a uchycovacích háků, které jsou pomocí šroubů přichyceny ke krovům. U speciálních případů např. falcovaný plech se postupuje individuálně, zde to je pomocí spon na falcovanou krytinu. U ploché střechy je použita konstrukce zajišťující alespoň minimální sklon 15° se samozátěží. Samotné panely váží od 20 do 30 kg, záleží na výrobci.

Střídač / měnič

Začneme u toho nejdůležitějšího pro celou FVE a tím je její „srdce,“ kterým je měnič/střídač/invertor (všechny názvy myslí jednu technologii). Jeho hlavní funkcí je překonvertování stejnosměrné energie DC vyrobené v panelech na střídavou AC a následně ji usměrňují, kde je potřeba. V podstatě se jedná o takového překladatele, který elektřinu z panelů zpracuje na pro Vaše spotřebiče stravitelnou energii.
Výkon měniče nám značí nejen jak velkou elektrárnu zvládne řídit (10 kW měnič zvládne až 10 kWp v panelech), ale také si z toho lze vyvodit, jak velký výkon Vám zvládne poslat na fázi. Měnič zvládne poslat na fázi maximálně třetinu svého výkonu. S tím je důležité počítat – pokud totiž budete mít na určité fázi vyšší spotřebu, než je 1/3 výkonu střídače, budete muset stále dokupovat energii z distribuční sítě. Asynchronní střídače zvládají posílat energii na fázi nerovnoměrně (např. na první fázi posílá 3,3 kW, na druhé fázi 2 kW a na třetí 0,5 kW), nicméně je zde vždy hranice maxima, které je měnič schopen na fázi poslat, což je výše zmíněná 1/3 výkonu.