Fotovoltaická elektrárna
s dotací až 212 500 Kč

Pro všechny zvýhodněné kraje

Jsme smluvním partnerem E-ON

Certifikování společností SOLAX

Členové České fotovoltaické asociace

Specialisté pro Novou zelenou úsporám

Fotovoltaická elektrárna na klíč s dotací až 212 500 Kč

Nabízíme kompletní balíček služeb, který pokrývá vše od návrhu a instalace až po zprovoznění fotovoltaické elektrárny. Co víc, pomůžeme vám získat dotace až do výše 212 500 Kč, abychom zajistili, že vaše investice do zelené energie bude co nejefektivnější. S námi je přechod na solární energii snadný a dostupný.

Dotace až 212 500 Kč​

S naší pomocí můžete snížit počáteční investice do solární technologie a získat dotaci ve výši až 212 500 Kč.​

Více Méně

Fotovoltaika na míru

Naši odborníci pečlivě navrhnou a instalují fotovoltaický systém, který maximalizuje produkci energie a minimalizuje náklady. ​

Více Méně

Záruka 10 let​

Záruky na technologie jsou stanovené výrobcem na 10 let. Technologií se rozumí střídač a baterie. Fotovoltaické panely mají zpravidla 20+ let záruku na konstrukční vady a výrobci garantují velmi nízké degradace.

Více Méně

Energetický poradce​

Nabízíme možnost využít energetického poradce k dosáhnutí maximálních úspor za energie, dále pomůžeme s výkupem přebytků a výběrem dodavatelů. Tímto Vám pomůžeme více ušetřit a snížit návratnost Vaší nové fotovoltaické elektrárny.​

Více Méně

Děláme vše na klíč. O nic se nestaráte.

Proč mít vlastní fotovoltaickou elektrátnu?

Vlastnictví fotovoltaické elektrárny představuje mnoho výhod, jak pro jednotlivce, tak pro naši planetu. Investice do vlastního fotovoltaického systému může přinést značné úspory na energii, zvýšení hodnoty nemovitosti a také přispět ke zlepšení životního prostředí. Díky moderním technologiím a dostupným dotacím je nyní solární energie přístupnější než kdy dřív.

Jak funguje fotovoltaická elektrárna?

V první řadě je třeba si představit jednotlivé komponenty a také správně pochopit, jak fungují.

HLAVNÍ TECHNOLOGIE

VOLITELNÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

Vaše energie pod Vaší kontrolou

Společnost SolaX Vám do rukou dává nástroj, pomocí kterého můžete v režimu 24/7 monitorovat provoz měniče. Aplikace Vám taktéž umožní nastavení – příručku Vám předáme společně s instalací.

Informace o dotacích a připojení fotovoltaické elektrárny k distribuci naleznete pod odkazem

Spočítejte si, na jaké dotace dosáhnete

Vytvořili jsme pro Vás kalkulačku maximální výše dotací, kterých lze dosáhnout. Pokud máte představu o velikosti fotovoltaické elektrárny a jejím příslušenství, tak si můžete spočítat výši dotace.

Spočítejte si úsporu Vaší fotovoltaické elektrárny

Chcete zjistit, jaké úspory můžete očekávat díky instalaci solárních panelů? Jednoduše zadejte informaci o spotřebě energie vaší domácnosti a my vám vypočítáme předpokládanou roční úsporu včetně dalších výpočtů!

Jak s námi probíhá spolupráce?

01
První kontakt a schůzka
02
Návrh optimálního řešení
03
Vypracování cenové nabídky a návrh smluv
04
Tvorba smluv a vytvoření projektů pro dotaci
05
Instalace, revize a připojení k distribuční síti, dotace
06
Záruční a pozáruční servis

Naše služby poskytujeme po celé České republice

Máme za sebou instalace jak ve Velkém Šenově, tak v Hrčavě. S naším sídlem ve Velké Bíteši jsme schopní obsloužit naše zákazníky po celé České republice.

Váš partner pro udržitelný život

Máte otázky? Neváhejte nás kontaktovat!

Pokud jste na webu nenašli to, co jste hledali, neváhejte nás kontaktovat pomocí našeho formuláře nebo na níže uvedeném telefonním čísle.

Kontakt


Střídač / měnič

Začneme u toho nejdůležitějšího pro celou FVE a tím je její „srdce,“ kterým je měnič/střídač/invertor (všechny názvy myslí jednu technologii). Jeho hlavní funkcí je překonvertování stejnosměrné energie DC vyrobené v panelech na střídavou AC a následně ji usměrňují, kde je potřeba. V podstatě se jedná o takového překladatele, který elektřinu z panelů zpracuje na pro Vaše spotřebiče stravitelnou energii.
Výkon měniče nám značí nejen jak velkou elektrárnu zvládne řídit (10 kW měnič zvládne až 10 kWp v panelech), ale také si z toho lze vyvodit, jak velký výkon Vám zvládne poslat na fázi. Měnič zvládne poslat na fázi maximálně třetinu svého výkonu. S tím je důležité počítat – pokud totiž budete mít na určité fázi vyšší spotřebu, než je 1/3 výkonu střídače, budete muset stále dokupovat energii z distribuční sítě. Asynchronní střídače zvládají posílat energii na fázi nerovnoměrně (např. na první fázi posílá 3,3 kW, na druhé fázi 2 kW a na třetí 0,5 kW), nicméně je zde vždy hranice maxima, které je měnič schopen na fázi poslat, což je výše zmíněná 1/3 výkonu.

Fotovoltaické panely

Panely jsou relativně jednoduchou technologií fungující na základě fotoelektrického jevu a slouží k přeměně slunečního světla na stejnosměrný elektrický proud. Energie je dále poslána do střídače ke zpracování. Nejlepší orientací pro instalaci panelů je pak samozřejmě jižní strana, případně co nejjižnější.

K uchycení panelů se používá systém kotvení a uchycovacích háků, které jsou pomocí šroubů přichyceny ke krovům. U speciálních případů např. falcovaný plech se postupuje individuálně, zde to je pomocí spon na falcovanou krytinu. U ploché střechy je použita konstrukce zajišťující alespoň minimální sklon 15° se samozátěží. Samotné panely váží od 20 do 30 kg, záleží na výrobci.

Baterie

Hlavní funkcí baterie je samozřejmě ukládání el. energie, ale také slouží k vykrývání nerovnoměrností ve výrobě. Pokud dojde k zastínění panelů, např. kvůli mrakům, dojde i k poklesu výroby panelů, jelikož na ně zkrátka nesvítí slunce, ze kterého energii vyrábějí. Ke kompenzaci těchto propadů ve výrobě slouží přes den právě baterie, protože je schopná naakumulovanou energií tyto propady výroby nahradit, abyste nemuseli dokupovat energii z distribuční sítě.

Baterie Vám poskytují možnost využít vyrobenou energii i přes noc, kdy FVE nic nevyrábí. Z tohoto důvodu doporučujeme instalovat baterie s celkovou kapacitou 8-10 kWh. Také mohou sloužit jako rezerva při výpadku elektřiny (více informací v Back-up).

Námi používané baterie jsou technologie LiFePO4 a tato technologie je brána jako jedna z nejbezpečnějších z požárního i obecně bezpečnostního rizika. Průměrná životnost baterií je při limitu nabití/vybití 90% asi 6000 cyklů (1 cyklus = nabití/vybití 90% kapacity baterie) a tato životnost je garantovaná přímo výrobcem.